Узбекнефтегаз Узатлетикс
(+998 72) 141-13-65
email: uzb@mf.worldathletics.org
Проспект И. Каримова д.98 А
Citius, Altius, Fortius!
Главная  Новости  Юноши и девушки - Призеры

Юноши и девушки - Призеры

« Назад

30.09.2021 17:38

 

 

O'ZBEKISTON RESPUBLIKASI TURIZM VA SPORT VAZIRLIGI
O'ZBEKISTON YENGIL ATLETIKA FEDERATSIYASI
Sportning yengil atletika turi bo'yicha 2004-2005 yillarda tug'ilgan o'spirinlar va o'spirin qizlar o'rtasida O'zbekiston chempionati XISOBOTI
Musobaqa o'tkazilgan kun: 29-30.09.2021
O'tkazilgan joy: Toshkent shahar, O'YAF stadioni
Ishtirokchilar soni: 324 ta ishtirokchilar, ulardan 118 ta qizlar.
Musobaqaning g'olib va sovrindorlari
O'rin Sportchining ismi va familiyasi Viloyat, shahar Natija  Trenerning FISh
100 m qizlar
1 Axatkulova Zaynab Navoiy vil 12.71 Aslanov S, Hakimov A.
2 Maftuna Rayimberdiyeva Farg'ona vil 12.96 Sodiqov D.
3 Dinara Halilova Namangan vil 13.01 Ponomaryov S.
100 m o'spirinlar
1 Odilbek Abdullajonov Andijon vil 11.27 Nasirov N , Objigaylo L
2 Timur Israilov Toshkent 11.45 Kabanova S.R.
3 Xudoberdi Turg'unboyev Farg'ona vil 11.48 Topvoldiyev Q, Qodirov J.
200 m qizlar
1 Mariya Pireeva Toshkent 27.02 Drozdova E. Ihsanov A.
2 Maftuna Rayimberdiyeva Farg'ona vil 27.24 Sodiqov D.
3 Dilobar Muhammadjonova Namangan vil 27.34 Yuldashev R. Ternyayeva I.
200 m o'spirinlar
1 Dilshod Sodiqov Navoiy vil 22.79 Xushmurodov S.
2 Odilbek Abdullajonov Andijon vil 23.17 Nasirov N , Objigaylo L
3 Kamron Xasanov Qashqadaryo vil 23.18 Saidov J. Godayeva G.
400 m qizlar
1 Fotima Bakaeva Buxoro vil 59.91 Xubbiyeva G. Umedov A.
2 Marjona Jo'rayeva Surxondaryo vil 1:00.17 Xolodova N.
3 Nilufar Madaminova Farg'ona vil 1:00.87 Sodiqov D.
400 m o'spirinlar
1 Azizbek Ibragimov Qashqadaryo vil 50,22 Saidov J. Godayeva G.
2 Suxrob Boboqulov Qashqadaryo vil 50,56 Saidov J. Godayeva G.
3 Dilshod Sodiqov Navoiy vil 51,00 Xushmurodov S.
800 m qizlar
1 Anastasiya Sologub Qoraqalpog'iston 2:19.30 Kolesnikov O.A.
2 Nilufar Madaminova Farg'ona vil 2:22.29 Sodiqov D.
3 Ziyoda Masharipova Xorazm vil 2:22.96 Polvonov D.
800 m o'spirinlar
1 Faxriddin Umidqulov Navoiy vil 1:57.55 Jumayev E.
2 Suxrob Boboqulov Qashqadaryo vil 1:59.48 Saidov J. Godayeva G.
3 Ruxshod Mamurov Farg'ona vil 2:00.43 Maxsumov A. Fozilova M.
1500 m qizlar
1 Dilshoda Usmonova Andijon vil 4:40.05 Yusufjanov N. Yusufjanov A.
2 Zuxra Qurbonova Farg'ona vil 4:50.26 Axmadaliyev X
3 Faridaxon To'lqinboyeva Andijon vil 4:52.94 Yusufjanov N. Yusufjanov A.
1500 m o'spirinlar
1 Ruxshod Mamurov Farg'ona vil 4:09.44 Maxsumov A. Fozilova M.
2 Firdavs Muxammadov Buxoro vil 4:11.65 Garifullina A. Garifullin Amir
3 Diyorbek Axmedov Samarqand vil 4:14.00 Raxmonov Sh. Abdullayev J.
3000 m qizlar
1 Oyzira Jo'raqulova Surxondaryo vil 10:26.42 Saidaxmedov F.
2 Zuxra Qurbonova Farg'ona vil 10:28.88 Axmadaliyev X
3 Shohida Saidmurodova Qashqadaryo vil 10:48.50 Jumayev B. To'xtayev J.
3000 m o'spirinlar
1 Nurbek Numanjonov Farg'ona vil 9:09.42 Maxsumov A. 
2 Shaxobiddin Abduqayumov Jizzax vil 9:11.11 Tolipov A.
3 Firdavs Muxammadov Buxoro vil 9:13.03 Garifullina A. Garifullin Amir
 5 000 m sportcha yurish (qizlar)
1 Asila Xurramova Qashqadaryo vil 28:53.89 Saidov J
2 Karina Ziyatdinova Namangan vil 29:30.31 Yuldashev R. Ternyayeva I.
3 Gulxayo Axmadjonova Qashqadaryo vil 29:37.67 Zokirov A.
10 000 m sportcha yurish (o'spirinlar)
1 Nozimjon Asrorov Qashqadaryo vil 47:32.74 Saidov J.
2 Asliddin Abdurasulxonov Qashqadaryo vil 51:16.66 Zokirov A.
3 Shahzod Lutfullayev Qashqadaryo vil 52:41.75 Zokirov A.
100 m g'/o yug qizlar
1 Madina Minnulinova Toshkent 14.45 Normatov O.A.
2 Nurxon Ochilova Samarqand vil 15.83 Tashmatov R.O.   Rafiyev H.T.
3 Adelya Gabdullina Namangan vil 16.04 Ponomaryov S.
110 m g'/o yug o'spirinlar
1 Sohibjon Karimjonov Toshkent 15.06 Kirsanov I. Boymatov X.
2 Nurilla Annaqulov Qashqadaryo vil 15.51 Baxriddinov X.
3 Mardonbek Sotiboldiyev Namangan vil 15.79 Shoazamov J.
400 m g'/o yug qizlar
1 Aziza Xasanova Buxoro vil 1:07.10 Ruzaev R.R.
2 Firuzabonu Baxodirova Buxoro vil 1:08.98 Ruzaeva Sh.R.
3 Aziza Pulatova Jizzax vil 1:10.10 Tolipov A.
400 m g'/o yug o'spirinlar
1 Oybek Tuxtapulatov Namangan vil 57.92 Yuldashev R. Ternyayeva I.
2 Nurilla Annaqulov Qashqadaryo vil 58.32 Baxriddinov X.
3 Og'abek Choriyev Buxoro vil 58.81 Garifullina A. Xayrullayeva O.
2000 m t/o yug qizlar
1 Dilshoda Usmonova Andijon vil 6:50.01 NRU18 Yusufjanov N. Yusufjanov A.
2 Faridaxon To'lqinboyeva Andijon vil 7:10.41 Yusufjanov N. Yusufjanov A.
3 Layloxon Ikromova Xorazm vil 7:41.37 Polvonov D.
2000 m t/o yug o'spirinlar
1 Diyorbek Axmedov Samarqand vil 6:21.81 Raxmonov Sh. Abdullayev J.
2 Sherillo Lutfullayev Namangan vil 6:33.71 Tamaradze A. Shoazamov J.
3 Alibek Aminov Surxondaryo vil 6:43.70 Yuldashev B.
Uzunlikka sakrash qizlar
1 Xushnoza Shavkatova Samarqand vil 5.67 Karimov M.
2 Kseniya Borusheva Toshkent vil 5.58 Abdullayev I.
3 Mariya Pireeva Toshkent 5.29 Drozdova E. Ihsanov A.
Uzunlikka sakrash o'spirinlar
1 Ibrohim Mahkamov Sirdaryo vil 6.89 Manolis V. Zyangurova R.
2 Ibroxim Ro'zijonov Farg'ona vil 6.37 Abduraxmonov D. Dadaboyeva D
3 Ihtier Ahmadjonov Sirdaryo vil 6.17 Manolis V. Zyangurova R.
Uch hatlab sakrash qizlar
1 Xushnoza Shavkatova Samarqand vil 12.59 Karimov M.
2 Sevinch Mamatova Samarqand vil 11.06 Karimov M.
3 Sitora Zaripboyeva Xorazm vil 10.50 Ruzamuxamedov K. Shukurov B.
Uch hatlab sakrash o'spirinlar
1 Ibrohim Mahkamov Sirdaryo vil 14.70 Manolis V. Zyangurova R.
2 Mardonbek Sotiboldiyev Namangan vil 13.36 Shoazamov J.
3 Ihtier Ahmadjonov Sirdaryo vil 13.23 Manolis V. Zyangurova R.
Balandlikka sakrash qizlar
1 Barnoxon Sayfulayeva Qashqadaryo vil 1.74 Karimov X. Xoliyarova L.
2 Kseniya Borusheva Toshkent vil 1.72 Abdullayev I.
3 Valeriya Gorbatova Toshkent vil 1.69 Abdullayev I.
Balandlikka sakrash o'spirinlar
1 Amir Nagaev Toshkent 1.95 Drozdova E.
2 Quvonchbek Rajabov Qashqadaryo vil 1.90 Karimov X. Xoliyarova L.
3 Asadbek Yo'ldashev Farg'ona vil 1.80 Aliyarov S. Davlatov D.
Langar cho'p bilan sakrash qizlar
1 Jasmina Mansurova Samarqand vil 2.90 Gladkova T. Simakovich O.
2 Habiba Abduraxmonova Toshkent 2.60 Andreev L.
Langar cho'p bilan sakrash o'spirinlar
1 Parviz Sodikov Toshkent 3.00 Andreev L.
Nayza qizlar
1 O'g'iloy Norboyeva Sirdaryo vil 43.61 Ravshanov O.
2 Malika Nasreddinova Sirdaryo vil 41.33 Shukina O. Zyangurova R.
3 Farzona Mirzayeva Qashqadaryo vil 33.76 Axmatov J. Saidov J.
Nayza o'spirinlar
1 Asadbek Murodov Farg'ona vil 64.99 Nabiyev S. Normatov A.
2 Boburjon Qozoqov Xorazm vil 62.90 Eshniyozov J.
3 Nurbek Meyliqulov Qashqadaryo vil 59.19 Axmatov J.
Disk qizlar
1 Yulianna Shukina Toshkent 38.62 Shukina O.
2 Sabina Soliyeva Qashqadaryo vil 33.56 Raxmonov O.
3 Dilafruz Parpiyeva Sirdaryo vil 32.61 Poyanov E.
Disk o'spirinlar
1 Dunyozod Sayfullaev Toshkent vil 51.25 Diganshina R.A.
2 Madamin Sayfullaev Qashqadaryo vil 45.41 Poyonov E.
3 Mashrab Yo'lchiboyev Farg'ona vil 43.98 Nabiyev S. Normatov A.
Yadro qizlar
1 Malika Nasreddinova Sirdaryo vil 14.43 Shukina O. Zyangurova R.
2 Sabina Soliyeva Qashqadaryo vil 13.94 Poyanov E.
3 Yulianna Shukina Toshkent 12.51 Shukina O.
Yadro o'spirinlar
1 Asliddin Raxmonberdiyev Sirdaryo vil 17.51 Xaliqov B.
2 Javohir Abubakirov Toshkent vil 15.62 Diganshina R.A.
3 Otabek Abdullayev Toshkent vil 14.70 Xaydarov Sh. Xaydarov B.
Bosqon qizlar
1 Elina Selyamieva Sirdaryo vil 55.79 Zyangurova R. Abduvaliyev A.
2 Yasmina Hurramova Toshkent 52.60 Shukina O. Abduvaliyev A.
3 Mavludaxon Alijonova Farg'ona vil 48.36 Yakubov Y. Qodirov J.
Bosqon o'spirinlar
1 Ayub Fayozov Farg'ona vil 74.52 Abduvaliyev A. Shukina O.
2 Raxmatillo Abdullayev  Farg'ona vil 55.48  
3 Javohir Aliyev Toshkent vil 54.78  
Yetti kurash
1 O'g'iloy Norboyeva Sirdaryo vil 4692 Ravshanov O.
2 Charos Rasulova Jizzax vil 4292 Tolipov A.
3 Nulufar Axmadjonova Namangan vil 3064 Talipov G'
 O'n kurash
1 Samandar Maxmudov Sirdaryo vil 6570 Ravshanov O.
2 Nodir Norboyev Sirdaryo vil 6095 Ravshanov O.
4x100m estafeta qizlar
1 Zaynab Axatkulova Navoiy vil. 52.17  
Diyora Olimova  
Dilfuza Hoshimova  
Nigina Ravshanova  
2 Fotima Bakayeva Buxoro vil. 52.30  
Feruzabonu Baxodirova  
Aziza Xasanova  
Gulnora Mavlonova  
3 Mariya Pireeva Toshkent 52.93  
Madina Minnulinova  
Madina Ismatova  
Mariya Shlyapseva  
4x100m estafeta o'smirlar
1 Sarvar Raxmatov Navoiy vil. 44.48  
Javoxir Majidov  
Humoyun Xudoyberdiyev  
Husan Sadritdinov  
2 Xasanov Kamron Qashqadaryo vil. 45.62  
Azizbek Ibragimov  
Suxrob boboqulov  
Asrbek Xamidov  
3 Mardonbek Sotiboldiyev Namangan vil. 46.07  
Azizbek Hoshimjonov  
Donyorbek Sobirjonov  
Azizbek Abdulxamidov  
Musobaqa bosh hakami:   To'xtaboyev N.T.
Musobaqa bosh kotibi:   Andreyeva N.T.


Чемпионат Азии U18 по легкой атлетике 4-й Чемпионат Азии по легкой атлетике U18, 13-16 октября 2022 года, Кувейт
Чемпионат Азии по полумарафону г.Ташкент, 23 октября 2022 год
Чемпионат Азии в закрытом помещении Чемпионат Азии в закрытом помещении, 10-12 февраля, 2023 год, Нур-Султан, Казахстан, легкоатлетический комплекс "Qazaqstan".
Чемпионат Мира по легкой атлетике по пересеченной местности Город Батерст, Австралия 18 февраля 2023 год
Чемпионат Азии U18 по легкой атлетике Город Ташкент, 27 - 30 апреля 2023 год
Всемирная эстафета Город Гуанчжоу, Китай, 13 - 14 мая 2023 год
20-ый Чемпинат Азии среди юниоров Город Йечхон, Южная Корея4 - 7 июня 2023 год
25-й Чемпионат Азии по легкой атлетике Городод Паттайя, Таиланд, 12-16 июля 2023 год
Всемирные Летние Университетские Игры (Универсиада) Город Ченду, Китай, 2023 год
Чемпионат Мира по легкой атлетике Город Будапешт, Венгрия, 19 августа - 27 августа, 2023 год
Чемпионат Мира по шоссейному бегу Город Рига, Латвия, 30 сентября - 1 октября, 2023 год
XXXIII Олимпийские игры Город Париж, Франция, 2 августа - 11 августа 2024 год
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
НАШИ ПАРТНЕРЫ:
Партнер 1
Партнер 2
Партнер 3
Партнер 4
Партнер 5