Узбекнефтегаз Узатлетикс
(+998 71) 241-13-65
email: FLAU@exat.uz uzb@mf.worldathletics.org
Проспект И. Каримова д.98 А
Citius, Altius, Fortius!
Главная  Новости  Призеры и медальный зачет U16

Призеры и медальный зачет U16

« Назад

01.04.2022 08:42

 

 

ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ СПОРТИНИ РИВОЖЛАНТИРИШ ВАЗИРЛИГИ

ЎЗБЕКИСТОН ЕНГИЛ АТЛЕТИКА ФЕДЕРАЦИЯСИ

Спортнинг енгил атлетика тури бўйича U-16 ўсмирлар ва қизлар ўртасида  Ўзбекистон чемпионати мусобақаси

ХИСОБОТИ

Мусобақа ўтказилган кун: 29-31.03.2022 йил

Ўтказилган жой: РОЗК, Тошкент ш.

Иштирокчилар сони: 322 иштирокчилар, улардан 131 аёллар

Мусобақа ғолиб ва совриндорлари

Ўрин

Спортчининг Ф.И.Ш

Шаҳар, вилоят

Натижа

Тренернинг Ф.И.Ш.

60 м қизлар

 

 

1

Карина Каримова

Навоий вил.

8.24

Асланова З.

2

Шахринабону Қамбарова

Фарғона вил.

8.42

Супиев Б.

3

Ойдина Жамолиддинова

Наманган вил.

8.543

Жаббаров Ж.

60 м ўсмирлар

 

 

1

Рустам Абдуллаев

Тошкент ш.

7.40

Чепрунова Л.

2

Амир Ишанходжаев

Тошкент ш.

7.61

Кузьмин А.

3

Муҳаммадмуҳсин Муқимжонов

Фарғона вил.

7.66

Супиев Б

60 м ғовлар оша қизлар

 

 

1

Жасмина Қиёмова

Бухоро вил.

9.52

Давронов Н. Кашапов Э.

2

София Николаева

Наманган вил.

9.73

Пономарёва Ю.

3

Шаҳризода Қодирова

Самарқанд вил.

10.21

Ташматов Р. Ташматов О.

60 м ғовлар оша ўсмирлар

1

Илья Сиренко

Тошкент ш.

8.72

Дроздова Е. Елисиева Т.

2

Равшан Раимов

Қашқадарё вил.

8.96

Саидов Ж. Гадоева Г.

3

Муҳаммадмуҳсин Муқимжонов

Фарғона вил.

9.07

Супиев Б.

400 м қизлар

1

Нигинабону Қаноатова

Қашқадарё вил.

1:04.32

Жўраев Б.

2

Висола Саноева

Навоий вил.

1:04.38

Асланова З.

3

Карина Каримова

Навоий вил.

1:05.80

Асланова З.

400м ўсмирлар

1

Қувончбек Хожиқурбонов

Навоий вил.

58.26

Назаров А.

2

Азизбек Шукуруллаев

Бухоро вил.

58.34

Кашапов Э. Гарифуллин А.

3

Мухриддин Мансуров

Бухоро вил.

58.45

Умаров Ш.

800м қизлар

1

Дилноза Хошимова

Андижон вил.

2:26.37

Қодиров М. Юсуфжонов Н.

2

Динара Аминова

Навоий вил.

2:26.78

Асланова З.

3

Мохидил Мамажанова

Наманган вил.

2:27.99

Тамарадзе А.

800м ўсмирлар

1

Асилбек Раджабов

Бухоро вил.

2:07.75

Гарифуллина А. Бегмуродов Н.

2

Асадбек Халилжонов

Фарғона вил.

2:09.08

Махсумов А.

3

Азизбек Шукуруллаев

Бухоро вил.

2:10.50

Кашапов Э. Гарифуллин А.

1500м қизлар

1

Мафтуна Ахмедова

Наманган вил.

4:55.71

Хакимов Р. Телушкина С.

2

Дилноза Хошимова

Андижон вил.

4:58.23

Қодиров М. Юсуфжонов Н.

3

Машхура Сойибова

Наманган вил.

5:03.49

Хакимов Р. Тилушкина С.

1500м ўсмирлар

 

 

 

1

Асилбек Раджабов

Бухоро вил.

4:27.20

Гарифуллина А. Бугмуродов А.

2

Жанибек Нурабуллаев

Қорақалпоғистон

4:32.19

Утепов М. Оразимбетов Қ.

3

Асилбек Халилжонов

Фарғона вил.

4:32.49

Махсумов А.

3000м қизлар

 

Мафтуна Ахмедова

Наманган вил.

10:53.86

Хакимов Р. Телушкина С.

 

Рухшона Мухиддинова

Фарғона вил.

10:59.90

Махсумов А.

 

Чарос Хушвақтова

Сурхондарё вил.

11:00.56

Болтаев Р.

3000м ўсмирлар

 

Бехрўз Шавкатов

Навоий вил.

9:47.55

Хушмуродов С.

 

Жавохир Садритдинов

Навоий вил.

9:51.16

Назаров А.

 

Озодбек Саидов

Бухоро вил.

10:07.92

Гарифуллин А. Бегмуродов Н.

Баландиликка сакраш қизлар

1

Фарангиз Рўзибоева

Бухоро вил.

1.55

Қурбонов У.

2

Лейла Камбарова

Сирдарё вил.

1.50

Манолис В. Зянгурова Р.

2

Фарангиз Назарова

Сирдарё вил.

1.45

Зянгурова Р. Манолис В.

Баландиликка сакраш ўсмирлар

1

Мухриддин Ривожов

Қашқадарё вил.

165

Каримов Х.

2

Бобохон Камолов

Қашқадарё вил.

160

Холиёров А.

3

Мансур Набиев

Андижон вил.

155

Исмаилов И. Юсуфжанов Н.

Узунликка сакраш қизлар

1

Захро Турсунова

Самарқанд вил.

4.84

Ташматов О. Ташматов Р.

2

Арина Дорошева

Тошкент вил.

4.72

Абдуллаев И.

3

Одина Қаюмова

Фарғона вил.

4.69

Абдурахмонов Д.

Узунликка сакраш ўсмирлар

1

Рустам Абдуллаев

Тошкент ш.

6.20

Чепрунова Л.

2

Сарвар Мейлиев

Қашқадарё вил.

5.67

Холиёров А.

3

Мухсин Камолов

Фарғона вил.

5.64

Абдурахмонов Д.

Ядро итқитиш қизлар

1

Гўзал Эргашева

Сирдарё вил.

11.86

Халиқов Б.

2

Робияхон Муратова

Андижон вил.

10.82

Ахунов С.

3

Шахзода Жахонова

Тошкент ш.

10.40

Шукина О.

Ядро итқитиш ўсмирлар

1

Ойбек Зарифжонов

Сирдарё вил.

14.72

Халиқов Б.

2

Нарзулло Фирдавсиев

Қашқадарё вил.

13.45

Жўраев Б.

3

Мунаввар Тажибаев

Тошкент вил.

13.03

Диганшина Р.

Уч ҳатлаб сакраш қизлар

1

Захро Турсунова

Самарқанд вил.

11.11

Ташматов О. Ташматов Р.

2

Зарина Тоирова

Самарқанд вил.

10.83

Магомедрасулов М. Гладкова Т.

3

Арина Дорошева

Тошкент вил.

10.68

Абдуллаев И.

Уч ҳатлаб сакраш ўсмирлар

1

Мухсин Камолов

Фарғона вил.

11.96

Абдурахмонов Д.

2

Шарофиддин Сулаймонов

Сирдарё вил.

11.92

Шодиев Х.

3

Жахонгир Ражапов

Сурхондарё вил.

11.81

Холодова Н.

Беш кураш қизлар

1

Фарангиз Рўзибоева

Бухоро вил.

2563

Қурбонов У.

2

Паризода Болбекова

Жиззах вил

2542

Толипов А.

3

Тиниқой Очилова

Самарқанд вил.

2323

Тошматов Р.

Олти кураш ўсмирлар

1

Одил Ашурбеков

Андижон вил.

3134

Юсуфжонов Н.

2

Самир Габитов

Тошкент ш.

3044

Дроздова Е. Елисева Т.

3

Жўрабек Шарипов

Қашқадарё вил.

2910

Жомуродов М.

200 м эстафета қизлар

1

Карина Каримова

Навоий вил.

1:54.86

 

Сурайё Зарипова

 

Дана Пестрецова

 

Гулсевар Бобокулова

 

2

Софья Николаева

Наманган вил.

1:58.16

 

Маргарита Еремянс

 

Робия Абдулҳакимова

 

Моҳидил Мамажанова

 

3

Нигина Қаноатова

Қашқадарё вил.

1:59.92

 

Хосила Бобоёрова

 

Мухайё Гулмуродова

 

Шахрибону Зарипова

 

200 м эстафетаўсмирлар

1

Рустам Абдуллаев

Тошкент ш.

1:44.17

 

Амир Ишанходжаев

 

Иля Сиренко

 

Марк Ицков

 

2

Шавкат Шербобоев

Қашқадарё вил

1:44.60

 

Руслан Абдуллаев

 

Муродов Шоххўжа

 

Равшан Раимов

 

3

Шахриддин Сайдалиев

Сурхондарё вил.

1:45.05

 

Жонибек Бахриддинов

 

Шерзод Абдумажидов

 

Рамазрн Қаршиев

 

 МЕДАЛЬНАЙ ЗАЧЕТ  image_2022-04-01_10-37-50

 Мусобақа бош ҳаками                                                                       Э. Ж. Шинибекова

 Мусобақа бош котиби                                                                        М.Т. Холбоева


Календарь чемпионатов Азии
Расписание Бриллиантовой лиги Ванды на 2024 год Сямынь (Китай) 20 апреля, Шанхай (Китая) 27 апреля, Доха (Катар) 10 мая, Рабат (Марокко) 19 мая, Юджин (США) 25 мая, Осло (Норвегия) 30 мая, Стокгольм (Швеция) 2 июня, Париж (Франция) 7 июля, Монако 12 июля, Лондон (Великобритания) 20 июля, Лозанна (Швейцария) 22 августа, Хожув (Польша) 25 августа, Рим Италия 29 августа, Цюрих (Швейцария) 5 сентября, Брюссель (Бельгия) Финал 13 и 14 сентября
XXXIII Олимпийские игры Город Париж, Франция, 2 августа - 11 августа 2024 год, 33-е по счёту летние Олимпийские игры.
Чемпионат мира U20 Лима станет первым городом в Перу, где пройдет чемпионат мира по легкой атлетике. В 2024 году с 27 по 31 августа здесь пройдут соревнования среди юниоров U20.
6–е Азиатские игры в закрытых помещениях Паназиатские мультиспортивные мероприятия пройдут с 21 по 30 ноября 2024 года в столице Таиланда Бангкоке и провинции Чонбури
Чемпионат мира в закрытом помещении 21 - 23 марта, 2025 год, Нанкин (Китай)
Чемпионат Мира по легкой атлетике ХХ по счету Чемпионат Мира пройдет в 2025 году с 13 по 21 сентября в столице Японии Токио. Здесь в 1991 году проходил III Чемпионат мира, который запомнился соревнованиями в прыжках длину, где победил Майкл Пауэлл с мировым рекордом – 8,95, результат продолжает оставаться мировым рекордом по настоящее время.
Asian Youth Games
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
НАШИ ПАРТНЕРЫ:
Партнер 1
Партнер 2
Партнер 3
Партнер 4
Партнер 5