Узбекнефтегаз Узатлетикс
(+998 72) 141-13-65
email: uzb@mf.worldathletics.org
Проспект И. Каримова д.98 А
Citius, Altius, Fortius!
Главная  Новости  Итоги Чемпионата Узбекистана U20

Итоги Чемпионата Узбекистана U20

« Назад

29.05.2022 07:31

 

 

Спортнинг енгил атлетика тури бўйича ёшлар ўртасида

(U-20) Ўзбекистон чемпионати

ҲИСОБОТИ 

Мусобақа ўтказилган кун: 26-28.05.2022 йил.

Ўтказилган жой: ЎЕАФ, Тошкент шаҳар.

Иштирокчилар сони: 324 иштирокчилар,  улардан  132  қизлар. 

photo_2022-04-03_11-07-41

ПРИЗЕРЫ СОРЕВНОВАНИЙ  

Ўрин

Спортчининг Ф.И.Ш

Шаҳар, вилоят

Натижа

Тренернинг Ф.И.Ш

100 м ўсмирлар

1

Оскар Кучмурадов

Тошкент ш.

10.97 (0,0)

Кучмурадов А.

2

Султан Гафуржанов

Тошкент вил.

11.34 (0,0)

Ким В.А. Ким А.Р.

3

Ҳумоюн Худойбердиев

Навоий вил.

11.39 (0,0)

Низомиддинова Н.

100 м қизлар

1

Раиса Дробжева

Тошкент ш.

12.43 (+0,2)

Смирнов В.В. Ихсанов А.М.

2

Зумрад Холлиева

Тошкент ш.

12.66 (+0,2)

Кирсанов И.А.

3

Мария Пыреева

Тошкнт ш.

12.77 (+0,2)

Дроздова Е.О.

200 м ўсмирлар

1

Оскар Кучмурадов

Тошкент ш.

22.43 (+1,2)

Кучмурадов А.

2

Дилшод Содиқов

Навоий вил

22.83 (+1,2)

Хушмуродов С.

3

Ҳумоюн Худойбердиев

Навоий вил

23.03 (+1,2)

Низомиддинова Н.

200 м қизлар

1

Раиса Дробжева

Тошкент ш.

25.54 (+1,1)

Смирнов В.В. Ихсанов А.М.

2

Зумрад Холлиева

Тошкент ш.

26.30 (+1,1)

Кирсанов И.А.

3

Сайина Хошимова

Самарқанд вил

26.32 (+1,1)

Гаспарян В.А.

400 м ўсмирлар

1

Акромжон Алиев

Бухоро вил

49.56

Алиев А. Давронов Н.

2

Аббос Тоштемиров

Фарғона вил

50.17

Махсумов А.

3

Дилшод Содиқов

Навоий вил

50.39

Хушмуродов С.

400 м қизлар

1

Дилбар Абдилҳамидова

Фарғона вил

58.21

Абдуллаев Р.

2

Асаля Акбаралиева

Тошкент вил

59.20

Аметов О.

3

Фотима Бакаева

Бухоро вил

59.51

Хуббиева Г. Умедов А.

800 м ўсмирлар

1

Фахриддин Умидқулов

Навоий вил

1:58.20

Жумаев Э.

2

Далир Пўлатов

Навоий вил

1:58.54

Саидова Н.

3

Рухшод Маъмуров

Фарғона вил

1:58.91

Махсумов А.

800 м қизлар

1

Шохсанам Хуррамова

Сурхондарё вил

2:12.96

Поччаев И.

2

Анастасия Сологуб

Қорақал-поғистон

2:21.02

Колесников О.

3

Мохинахон Ибрагимова

Наманган вил

2:22.50

Устабаев П.

1500 м ўсмирлар

1

Рухшод Маъмуров

Фарғона вил

4:10.41

Махсумов А.

2

Номозбек Бобомуродов

Самарқанд вил

4:10.51

Акромов К. Исмоилов Н.

3

Купайсин Худоёров

Қашқадарё вил

4:10.90

Рузметов О. Гадоева Г.

1500 м  қизлар

1

Шохсанам Хуррамова

Сурхондарё вил

4:31.09

Поччаев И.

2

Гузал Мухаммадвалиева

Наманган вил

4:48.45

Хакимов Р.Х. Телушкина С.Р.

3

Екатерина Анторопова

Тошкент вил

4:53.75

Абдуллаев И.

5000 м ўсмирлар

1

Номозбек Бобомуродов

Самарқанд вил

15:58.84

Акромов К. Исмоилов Н.

2

Шахобиддин Абдукаюмов

Жиззах вил

16:05.85

Толипов А.

3

Элдор Ботиров

Тошкент вил.

16:07.79

Мирсадиков М.

5000 м қизлар

1

Шохида Саидмуродова

Қашқадарё вил

19:00.59

Жўраев Б. Тўхтаев Ж.

2

Рухшона Қодирова

Фарғона вил

20:57.07

Абдуллаев Р.

3

Сарвиноз Каюмова

Наманган вил

21:11.75

Хакимов Р. Телушкина С.

10000 м ўсмирлар

1

Элдор Ботиров

Тошкент вил

33:55.39

Мирсадиков М.М.

2

Шерулло Лутфуллаев

Наманаган вил

34:03.67

Тамарадзе А.

3

Дониёр Джураев

Тошкент вил

34:25.84

Айтманов М.

10000 м қизлар

1

Зиёда Нўмонжонова

Андижон вил

41:43.87

Қодиров М.

2

Одина Жўраева

Андижон вил

44:20.92

Юсуфжанов Н. Юсуфжанов А.

3

Дилноза Абдимуродова

Навоий вил

53:05.56

Саидова Н.

110 м ғ/о ўсмирлар

1

Мардонбек Сотиболдиев

Наманган вил

15.10 (+1,1)

Шоазамов Ж.И. Шоазамова С.А

2

Бэҳрўзжон Амонов

Самарқанд вил

15.71 (+1,1)

Эгамов Ф.

3

Сохибжон Каримжонов

Тошкент ш.

15.89 (+1,1)

Бойматов Х. Кирсанов И.

100 м ғ/о қизлар

1

Мехрангиз Эрназарова

Самарқанд вил

14.67 (+1,3)

Эгамов Ф.

2

Нурхон Очилова

Самарқанд вил

15.34 (+1,3)

Ташматов Р.О. Рафиев Ҳ.Т.

3

Аделя Габдулина

Наманган вил

15.89 (+1,3)

Пономаёв С.С.

400 м ғ/о ўсмирлар

1

Бэҳрўзжон Амонов

Самарқанд вил

56.22

Эгамов Ф.

2

Оғабек Чориев

Бухоро вил

57.90

Гарифуллина А. Кашапов Э.

Хайруллаева О.

3

Журабек Ашуров

Қашқадарё вил

58.01

Жомуродов М.

400 м ғ/о қизлар

1

Нурхон Очилова

Самарқанд вил

1:03.28

Ташматов Р. Рафиев Ҳ

2

Мэхрангиз Эрназарова

Самарқанд вил

1:03.32

Эгамов Ф.

3

Динара Анварова

Сурхондарё вил

1:07.01

Холодова Н.Ю.

3000 м т/о ўсмирлар

1

Диёрбек Ахмедов

Самарқанд вил

9:56.90

Рахмонов Ш. Эшназаров З.

2

Абдулазиз Қурбогқулов

Сурхондарё вил

10:07.03

Поччаев И.

3

Бобур Ахмедов

Андижон вил

10:09.86

Юсуфжанов Н. Юсуфжанов А.

3000 м т/о қизлар

1

Фарида Тўлқинбоева

Андижон вил

11:33.81

Юсуфжанов А. Юсуфжанов Н.

2

Гузал Мухаммадвалиева

Наманган вил

11:50.15

Хакимов Р.Х. Телушкина С.Р.

3

Лайлохон Икромова

Хоразм вил

11:59.37

Полвонов Д. Шукуров Б.

10000 м с/ю ўсмирлар

1

Далер Исанов

Тошкент вил

50.52

Асанов Т.

2

Лазизбек Жумаев

Қашқадарё вил

54.31

Розиқов О. Саидов Ж.

3

Авазбек Носиров

Қашқадарё вил

56.43

Қудратова А.

10000 м с/ю қизлар

1

Нилуфар Усманова

Тошкент вил

56.41

Мирсадиков М.М.

2

Дурдона Очилова

Қашқадарё вил

1:00.20

Зокиров А.

3

Зарина Норбоева

Қашқадарё вил

1:02.34

Саидов Ж.

Баландиликка сакраш ўсмирлар

1

Амир Нагаев

Тошкент ш.

2.00

Дроздова Е.

2

Вадим Чикалов

Тошкент ш.

1.95

Кабанова С.Р.

2

Қувончбек Ражабов

Қашқадарё вил

1.95

Каримов Х.

Баландиликка сакраш  қизлар

1

Барнохон Сайфуллаева

Қашқадарё вил

1.73

Ахмаджонов О.

2

Алина Арипова

Тошкент ш.

1.70

Норматов О.

3

Ксения Борушева

Тошкент вил

1.70

Абдуллаев И. Андреев П.

Узунликка сакраш  ўсмирлар

1

Азиз Собиров

Тошкент ш.

7.19 (+1,7)

Кабанова С.Р.

2

Абдуазиз Абдушукуров

Тошкент вил

6.79 (+0,8)

Абдуганиев Х.

3

Рустам Абдуллаев

Тошкент ш.

6.53 (+1,2)

Чепрунова Л.

Узунликка сакраш  қизлар

1

Хушноза Шавкатова

Самарқанд вил

5.94 (+1,9)

Каримов М.

2

Ксения Борушева

Тошкент вил

5.79 (+1,2)

Абдуллаев И. Андреев П.

3

Сайина Хошимова

Самарқанд вил

5.71 (+0,4)

Гаспарян В.А.

Уч хатлаб сакраш ўсмирлар

1

Иброҳим Маҳкамов

Сирдарё вил

15.22 (+1,7)

Манолис В. Зянгурова Р.

2

Олег Бузыкин

Тошкент ш.

14.66 (0,0)

Чепрунова Л.

3

Иҳтиёр Ахмаджанов

Сирдарё вил

13.99 ((+1,1)

Манолис В. Зянгурова Р.

Уч хатлаб сакраш  қизлар

1

Хушноза Шавкатова

Самарқанд вил

12.91 (-0,2)

Каримов М.

2

Наима Абдувасикова

Тошкент вил

11.39 (-0,8)

Абдуллаев И.

Лангар чўп билан сакраш ўсмирлар

1

Парвиз Содиков

Тошкент ш.

3.40

Андреев Л.

2

Никита Пак

Тошкент ш.

3.00

Дроздова Е.

Лангар чўп билан сакраш  қизлар

1

Жасмина Мансурова

Самарқанд вил

3.30

Подмарёв В. Симакович О.

2

Хабиба Абдурахманова

Тошкент ш.

3.10

Андреев Л.

3

Матлуба Саидаҳмедова

Самарқанд вил

2.90

Подмарёв В. Симакович О.В.

Босқон улоқтириш ўсмирлар

1

Аюбхон Фаёзов

Тошкент вил

70.39

Абдувалиев А. Набиев С.

2

Шохжахон Акрамов

Фарғона вил

60.74

Қодиров Ж.Р.

3

Достон Абдукабиров

Тошкент вил

58.33

Юсупов И. Юсупова Г.

Босқон улоқтириш қизлар

1

Элина Силямиева

Сирдарё вил

54.87

Абдувалиев А. Зянгурова Р.

2

Мавлудахон Алижонова

Фарғона вил

44.33

Қодиров Ж.

3

Муаттар Асқаламова

Фарғона вил

41.36

Хакимова Г.

Диск улоқтириш ўсмирлар

1

Дунёзод Сайфуллаев

Тошкент вил

55.62

Диганшина Н. Юсупова Г.

2

Авазбек Абдивалиев

Қашқадарё вил

44.43

Саидов Ж. Поёнов Э.

3

Шохакбар Фарходжон

Фарғона вил

44.07

Якубов Й. Қодиров Ж.

Диск улоқтириш қизлар

1

Тахмина Шаходжаева

Тошкент вил

42.22

Гусенков О.

2

Юлианна Шукина

Тошкент ш.

40.52

Шукина О.

3

Хаётхон Рахматова

Фарғона вил

40.22

Қодиров Ж.

Найза улоқтириш ўсмирлар

1

Асадбек Муродов

Фарғона вил

63.15

Набиев С. Норматов А.

2

Элдор Азамов

Тошкент вил

50.44

Капкаев Ш.

3

Таир Мамбетов

Сирдарё вил

46.15

Манолис В. Борисов Н.

Найза улоқтириш қизлар

1

Маҳлиё Тожалиева

Фарғона вил

46.05

Якубов Й. Қодиров Ж.

2

Муслимабону Мансуралиева

Фарғона вил

39.71

Норматов А. Алияров С.

3

Фарзона Мирзаева

Қашқадарё вил

36.99

Саидов Ж. Розиқов О.

Ядро итқитиш  ўсмирлар

1

Аслиддин Рахмонбердыев

Сирдарё вил

16,25

 

2

Аброр Фозилов

Андижон вил

15,11

 

3

Шохакбар Фарходжонов

Фарғона вил

14,28

 

Ядро итқитиш  қизлар

 

 

 

1

Малика Насриддинова

Сирдарё вил

15.26

Зянгурова Р. Шукина О.

2

Маҳлиё Тожалиева

Фарғона вил

12.80

Якубов Й. Қодиров Ж.

3

Юлианна Шукина

Тошкент ш.

10.70

Шукина О.

Ўнкураш ўсмирлар

 

 

 

1

Нодир Норбоев

Сирдарё вил

6670

Равшанов О.

2

Самандар Махмудов

Сирдарё вил

6664

Равшанов О.

3

Асрорбек Хайдарқулов

Сирдарё вил

4038

Шодиев Х.

Еттикураш қизлар

 

 

 

1

Мохигул Арзиева

Андижон вил

5170

Андреев П. Юсупов И.

2

Ўғилой Норбоева

Сирдарё вил

4920

Равшанов О.

3

Чарос Расулова

Жиззах вил

3611

Толипов А.

4х100 м эстафетали югуриш ўсмирлар

1

Дилшод Содиқов

Навоий вилояти

44.46

 

Ҳумоюн Худойбердиев

 

Илхом Абдуллаев

 

Санжарбек Аззамов

 

2

Жавохир Назиров

Сурхондарё вилояти

45.15

 

Нуриддин Абдукаххоров

 

Шохрух Омонов

 

Аслиддин Хушбоқов

 

3

Азизбек Хошимжанов

Наманаган вилояти

45.35

 

Дониёр Собиржанов

 

Умид Набиев

 

Бувохон Абдуасулов

 

4х100 м эстафетали югуриш қизлар

1

Ксения Борушева

Тошкент вилояти

51.93

 

Наима Абдувасикова

 

Шахзода Мусаева

 

Нигина Шарипова

 

2

Нигина Равшанова

Навоий вилояти

52.52

 

Шахрўза Турсунова

 

Мэхригул Бобоқулова

 

Моҳина Тоирова

 

3

Динара Халилова

Наманган вилояти

52.60

 

Аделя Габдулина

 

Мохина Ибрагимова

 

Дилобар Мухаммаджонова

 

4х400 м аралаш эстафета (MIX)

1

Шохсанам Хуррамова

Сурхондарё вилояти

3:43.09

 

Маржона Жураева

 

Жавохир Назиров

 

Шохрух Омонов

 

2

Фотима Бакаева

Бухоро вилояти

3:49.19

 

Зилола Насреддинова

 

Оғабек Чориев

 

Равшан Тошев

 

3

Ҳумоюн Худойбердиев

Навоий вилояти

3:51.55

 

Хасан Садритдинов

 

Лайло Хайруллаева

 

Моҳина Тоирова

 

 10-кураш 

 

 

100м

узунл

ядро

балан

400м

110м с/б

Диск

ланг

Найза

1500м

резул

1

Нодир Норбоев       04.02.2005

Сирдарё вил

11.79

7.05

12.63

191

53.60

15.45

38.00

400

49.38

5:08.61

6670

SUN

+0.6

+0.7

0.0

 

 

+0.5

 

 

 

 

693

826

645

723

656

796

624

617

579

678

2

Самандар Махмудов

13.10.2004

Сирдарё вил

11.66

6.50

12.95

194

53.51

15.00

40.74

400

44.96

5:08.01

6664  SUN

+0.6

0.0

 

 

 

+0.5

 

 

 

 

719

697

664

749

660

850

680

617

514

514

3

Асрорбек Хайдаркулов

05.07.2005

Сирдарё вил

12.44

5.86

8.33

161

59.87

20.56

21.27

240

35.08

5:20.84

4038

III

+0.6

0.0

 

 

 

+0.5

 

 

 

 

567

556

386

472

418

306

296

220

371

446

 7-кураш

 

 

100м то

балан

ядро

200м

узун

Найза

800м

резул

Мохигул Арзиева

2003

Андижон вил

14.74

162

13.15

26.80

5.42

43.89

2:33.47

5170

+1.7

 

 

+0.2

-0.5

 

 

876

759

737

729

677

742

650

2

Угилой Норбоева

30.01.2004

Сирдарё вил

15.19

156

11.03

28.09

5.59

45.80

2:30.41

4920

+1.7

 

 

+0.2

-0.7

 

 

817

689

597

624

726

779

688

3

Чарос Расулова

20.01.2004

18.57

144

9.60

28.32

4.79

31.08

2:45.06

3611

+1.7

 

 

+0.2

+0.1

 

 

431

555

503

606

503

497

516

 

Мусобақа бош ҳаками                                                                        Ж.И.Шоазамов

 

Мусобақа бош котиби                                                                         Ю.А. Норматова 


Чемпионат Азии U18 по легкой атлетике 4-й Чемпионат Азии по легкой атлетике U18, 13-16 октября 2022 года, Кувейт
Чемпионат Азии по полумарафону г.Ташкент, 23 октября 2022 год
Чемпионат Азии в закрытом помещении Чемпионат Азии в закрытом помещении, 10-12 февраля, 2023 год, Нур-Султан, Казахстан, легкоатлетический комплекс "Qazaqstan".
Чемпионат Мира по легкой атлетике по пересеченной местности Город Батерст, Австралия 18 февраля 2023 год
Чемпионат Азии U18 по легкой атлетике Город Ташкент, 27 - 30 апреля 2023 год
Всемирная эстафета Город Гуанчжоу, Китай, 13 - 14 мая 2023 год
20-ый Чемпинат Азии среди юниоров Город Йечхон, Южная Корея4 - 7 июня 2023 год
25-й Чемпионат Азии по легкой атлетике Городод Паттайя, Таиланд, 12-16 июля 2023 год
Всемирные Летние Университетские Игры (Универсиада) Город Ченду, Китай, 2023 год
Чемпионат Мира по легкой атлетике Город Будапешт, Венгрия, 19 августа - 27 августа, 2023 год
Чемпионат Мира по шоссейному бегу Город Рига, Латвия, 30 сентября - 1 октября, 2023 год
XXXIII Олимпийские игры Город Париж, Франция, 2 августа - 11 августа 2024 год
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
НАШИ ПАРТНЕРЫ:
Партнер 1
Партнер 2
Партнер 3
Партнер 4
Партнер 5