Узбекнефтегаз Узатлетикс
(+998 71) 241-13-65
email: FLAU@exat.uz uzb@mf.worldathletics.org
Проспект И. Каримова д.98 А
Citius, Altius, Fortius!
Главная  Новости  Призеры и командное первенство

Призеры и командное первенство

« Назад

30.06.2021 12:16

 

 

O’ZBEKISTON RESPUBLIKASI TURIZM VA SPORT VAZIRLIGI
O'ZBEKISTON YENGIL ATLETIKA FEDERATSIYASI
 YENGIL ATLETIKA BO'YICHA  O'ZBEKISTON KUBOGI XISOBOTI
Musobaqa o’tkazilgan kun: 28-29.06.2021 yil
O’tkazilgan joy: Toshkent shahar, O'zYeAF stadioni
Ishtirokchilar soni: 219 ta ishtirokchilardan, ulardan 80 ta ayol.
Jamoaviy birinchilik natijalari
O'rin Viloyat jamolari медаллар:
    олтин кумуш                             бронза
1 Toshkent sh 1 8 5 1
2 Samarqand vil 5 10 3
3 Toshkent vil 1 5 3 2
4 Toshkent sh 2 3 4 5
5 Surxondaryo vil 3 4 3
6 Buxoro vil 3 2 3
7 Farg'ona vil 2 2 3
8 Andijon vil 2 2 1
9 Navoiy vil 2 - 1
10 Sirdaryo vil 1 1 5
11 Qashqadaryo vil - 2 -
12 Namangan vil - 1 2
13 Toshkent vil 2 - - 1
13 Qoraqalpog'iston - - 1
O'rin Viloyat jamolari To'plagan ochkosi
Musobaqaning g’olib va sovrindorlari
O’rin Sportchining ismi va familiyasi Viloyat, shahar Natija  Trenerning FISh
100 m ayollar
1 Farida Soliyeva Navoiy vil 11.84 A.Hakimov
2 Sharifa Davronova Samarqand vil 12.28 M.Karimov
3 Raisa Drobjeva Toshkent sh 1 12.33 V.Smirnov, A.Ixsanov
100 m erkaklar
1 Sunnat Ismoilov Toshkent vil 1 10.85 O.Verzilin
2 Shoxrux O'tkirov Samarqand vil 10.87 Sh.Raxmonov
3 Xabib Sohibnazarov Samarqand vil 10.91 R.Toshmatov, O.Toshmatov
200 m ayollar
1 Farida Soliyeva Navoiy vil 24.27 A.Hakimov
2 Raisa Drobjeva Toshkent sh 1 25.38 V.Smirnov, A.Ixsanov
3 Malika Radjabova Buxoro vil 25.97 R.Ruzayev
200 m erkaklar
1 Sunnat Ismoilov Toshkent sh 1 21.98 O.Verzilin
2 Xabib Sohibnazarov Samarqand vil 22.01 R.Toshmatov, O.Toshmatov
3 Ulug'bek Murtazayev Toshkent sh 2 22.13 O.Verzilin
400 m ayollar
1 Malika Radjabova Buxoro vil 57.50 R.Ruzayev
2 Fotima Bakayeva Buxoro vil 59.97 G.Xubbiyeva
3 Marjona Jo'rayeva Surxondaryo vil 1:00.073 N.Xolodova
400 m erkaklar
1 Rustam Chinkulov Buxoro vil 48.97 Sh.Sharipov
2 Murad Magomedrasulov Samarqand vil 49.57 T.Gladkova, M.Magomedrasulov
3 Raxmatullo Raxmatillayev Buxoro vil 49.73 R.Ruzayev
800 m ayollar
1 Saboxat Samijonova Farg'ona vil 2:12.73 A.Maxsumov
2 Gulrux Odiljonova Farg'ona vil 2:15.58 M.Mirzayev
3 Anastasiya Sologup  Qoraqalpog'iston 2:16.55 O.Kolesnikov
800 m erkaklar
1 Javohir Saydaxmedov Toshkent vil 1 1:53.26 O.Ro'zmetov
2 Mirsaid Buxorov Qashqadaryo vil 1:53.32 O.Roz'zmetov, J.Saidov
3 Akmal Salayev Toshkent sh 1:57.06 A.Kuzmin
1500 m ayollar
1 Irina Bernikova Andijon vil 4:29.43 G.Irgashev
2 Shoxsanam Xurramova Surxondaryo vil 4:31.42 I.Pochchayev
3 Saboxat Samijonova Farg'ona vil 4:38.43 A.Maxsumov
1500 m erkaklar
1 Xasan Mirsoatov Toshkent vil 1 3:53.59 M.Mirsadikov
2 Shoxrux Davlatov Surxondaryo vil 3:53.86 K.Ruzamuxamedov, N.Xolodova
3 Viktor Surenko  Sirdaryo vil 3:57.18 D.Kozlov, A.Kozlov
5000 m ayollar
1 Irina Bernikova Andijon vil 17:09.44 G.Irgashev
2 Shoxsanam Xurramova Surxondaryo vil 18:00.26 I.Pochchayev
3 Maftuna Axmedova Namangan vil 19:11.33 R.Xakimov, S.Telushkina
5000 m erkaklar
1 Azizbek Nasimov Samarqand 15:17.33 Sh.Raxmonov, J.Abdullayev
2 Vladislav Mamaedov Toshkent vil 15:20.34 R.Hubbiyev
3 Oybek Mamatkomilov Andijon vil 15:21.34 G.Irgashev, O.Tamaradze
10 000 m ayollar
1 Sitora Xamidova Surxondaryo vil 34.31.49 S.Sayfiyev, N.Xolodova
2 Sabina Talacheva Namangan vil 38.34.72 F.Rustamov, R.Xubbiyev
3 Go'zal Mаhammatvaliyeva Namangan vil 40:16.95 R.Hakimov, S.Telushkina
10 000 m erkaklar
1 Baxtiyor O'tkirov Samarqand vil 31.48.76 R.Xubbiyev, A.Normuradov
2 Oybek Mamatkomilov Andijon vil 32:05.58 G.Irgashev, O.Tamaradze
3 Bunyod Muxitdinov Samarqand vil 33:33.99 M.Mirsadikov
100 m g'/o yug ayollar
1 Valentina Kibalnikova Toshkent sh 1 14.01 O.Verzilin, L.Cheprunova
2 Xurshidabonu Xolliyeva Surxondaryo vil 14.13 N.Xolodova
3 Lidiya Podsepkina Surxondaryo vil 14.46 N.Xolodova, A.Panina
110 m g'/o yug erkaklar
1 Murodjon Abdulxayev Toshkent sh 15.97 A.Kazakova, S.Arzumanova
2 Anvar Safarov Toshkent sh 15.99 A.Kazakova, G.Kazakova
3 Sulaymon Salohiddinov Samarqand vil 16.05 F.Egamov
400 m g'/o yug ayollar
1 Xurshidabonu Xolliyeva Surxondaryo vil 1:01.73 N.Xolodova
2 Kamola Saidova Toshkent sh 2 1:05.37 N.Manko
3 Mekhrangiz Ernazarova Samarqand vil 1:05.90 F.Egamov
400 m g'/o yug erkaklar
1 Murad Magomedrasulov Samarqand vil 53.57 T.Gladkova, M.Magomedrasulov
2 Shoxrux Baratov Samarqand vil 53.81 M.Karimov
3 Ergash Normurodov Samarqand vil 54.98 F.Egamov
3000 m t/o yug erkaklar
1 Otabek Fayzullayev Surxondaryo vil 9:48.01 N.Xolodova
2 Otabek Berdiyev Andijon vil 9:59.27 G.Irgashev
3 Jaxongir Raxmatullayev Toshkent vil 1 10:10.43 M.Mirsadikov
Uzunlikka sakrash ayollar
1 Darya Reznichenko Toshkent sh 1 685 S.Reznichenko,N.Manko
2 Sayina Xoshimova Samarqand vil 586 V.Gasparyan
3 Raexona Hamrayeva Sirdaryo vil 539 X.Shodiyev
Uzunlikka sakrash erkaklar
1 Javohir Noriyev Sirdaryo vil 779 R.Zyangurova, V.Manolis
2 Anvar Anvarov Buxoro vil 759 A.Usmonov
3 Ivan Denisov Toshkent vil 1 736 P.Andreyev, A.Ishenko
Uch hatlab sakrash ayollar
1 Roksana Xudoyarova Samarqand vil 14.38 O.Verzilin, R.Toshmatov
2 Sharifa Davronova Samarqand vil 13.28 M.Karimov
3 Xushnoxa Shavkatova Samarqand vil 12.25 M.Karimov
Uch hatlab sakrash erkaklar
1 Ruslan Kurbanov Samarqand vil 17.03 O.Verzilin
2 Ivan Denisov Toshkent vil 1 15.64 P.Andreyev, A.Ishenko
3 Dmitriy Pupko Toshkent sh 2 15.28 L.Cheprunova
Balandlikka sakrash ayollar
1 Nadiya Dusanova Toshkent sh 194 A.Axmedjanov
2 Barnaxon Sayfullayeva Qashqadaryo vil 184 X.Karimov
3 Alina Aripova Toshkent sh 175 O.Normatov
Balandlikka sakrash erkaklar
1 Timur Raxmatullayev Toshkent sh 1 205 S.Reznichenko
2 Dmitriy Melsitov Toshkent sh 1 205 A.Ahmedjanov
3 Amir Nagayev Toshkent sh 2 200 Ye.Drozdova
Langar cho'p bilan sakrash ayollar
1 Farida Madiyarova Toshkent vil 1 310 L.Andreyev
2 Matluba Saidahmedova Samarqand vil 290 T.Gladkova, MO.Simakovich
3 Habiba Abduraxmonova Toshkent sh 280 L.Andreyev
Langar cho'p bilan sakrash erkaklar
1 Hait-ali Pulatov Toshkent sh 2 380 V.Podmaryev
2 Yuriy Arhangelskiy Toshkent sh 2 340 A.Sibagatullina, V.Podmarev
3 Nikita  Pak  Toshkent sh 320 Ye.Drozdova
Nayza ayollar
1 Nargiza Qo'chqarova Farg'ona vil 52.85 Sh.Kapkayev, Y.Yakubov
2 Musharraf Saydaxmedova Toshkent vil 1 51.70 B.Haydarov, S.Mamarayimov
3 Norboyeva Og'loy Sirdaryo vil 36.15 O.Ravshanov 
Nayza erkaklar
1 Jo'rabek Kozokov Toshkent vil  64.73 Eshniyazov J.
2 Akim Dementov Toshkent sh 1 62.71 Ye.Svechnikova
3 Aleksandr Svechnikov Toshkent sh 2 58.26 Ye.Svechnikova
Disk ayollar
1 Shahrizoda Yusufova Toshkent sh 2 39.72 V.Podmaryev
2 Yulianna Shukina Toshkent sh 2 39.57 O.Shukina
3 Dinora Oripova Farg'ona vil 37.76 J.Qodirov
Disk erkaklar
1 Ivan Markelov Toshkent vil 1 53.25 A.Abduvaliyev, O.Shukina
2 Rashidbek Sodikov Toshkent sh 2 48.69 O.Shukina,  H.Turgunov
3 Dunyozod Sayfullayev Toshkent vil 2 42.00 R.Diganshina
Yadro ayollar
1 Sofiya Burxanova Toshkent sh 15.22 S.Abduxalikov
2 Malika Nasreddinova Sirdaryo vil 12.91 O.Shukina, R.Zyangurova
3 Yulianna Shukina Toshkent sh 2 10.14 O.Shukina
Yadro erkaklar
1 Rashidbek Sodikov Toshkent sh 2 17.08 O.Shukina, X.Turg'unov
2 Elbek Sultonov Navoiy vil 16.11 S.Abduxalikov
3 Doston Rajabov Navoiy vil 16.10 S.Aslonov, O.Shukina
Bosqon ayollar
1 Zarina Nosirjonova Toshkent vil 1 67.05 A.Abduvaliyev
2 Rigina Adashboyeva Toshkent sh 1 61.10 S.Raxmonov
3 Elina Selyamiyeva Sirdaryo vil 47.49 A.Abduvaliyev, R.Zyangurova
Bosqon erkaklar
1 Suxrob Xodjayev Toshkent sh 1 75.12 Sh.Kapkayev
2 Ayubxon Fayozov Farg'ona vil 64.54 A.Abduvaliyev, S.Nabiyev
3 Jalolxon Tillavoldixo'jayev Farg'ona vil 59.98 J.Qodirov, Y.Yakubov
4x100m estafeta ayollar
1 Zumrad Xolliyeva Toshkent sh 1 49.29  
Levina Viktoriya  
Raisa Drobjeva  
Viktoriya Atremenko  
2 Xushnoza Shavkatova Samarqand vil 49.96  
Sharifa Davronova  
Mehrangiz Ernazarova  
Sayina Xoshimova  
3 Malika Radjabova Buxoro vil 51.34  
Fotima Bakayeva  
Aziza Xasanova  
Feruza Bahodirova  
4x100m estafeta erkaklar
1 Shoxrux Baratov Samarqand vil 42.35  
Xabib Sohibnazarov  
Shoxrux O'tkirov  
Ergash Normurodov  
2 Oskar Kuchmurodov Toshkent sh 1 42.88  
Sunnat Ismoilov  
Doniyor Axmedov  
Abdurashid Gaziyev  
3 Azamat Taurov Sirdaryo vil 46.72  
Islom Karimov  
Osman Abibullayev  
Aleksandr Li  
4x400m mix estafetali yugurish
1 Malika Radjabova Buxoro vil 3:39.82  
Fotima Bakayeva  
Raxmatullo Raxmatillayev  
Rustam Chinkulov  
2 Murad Magomedrasulov Samarqand vil 3:45.10  
Sabina Najmiddinova  
Nurxon Ochilova  
Bexruz Amanov  
3  Shahzod Choriyev Surxondaryo vil 3:47.55  
Shaoxsanam Xurramova  
Otabek Fayzullayev  
Marjona Jo'rayeva  
Musobaqa bosh hakami:   To'xtaboyev N.T.
Musobaqa bosh kotibi:   Moroz O.P.


Календарь чемпионатов Азии
Расписание Бриллиантовой лиги Ванды на 2024 год Сямынь (Китай) 20 апреля, Шанхай (Китая) 27 апреля, Доха (Катар) 10 мая, Рабат (Марокко) 19 мая, Юджин (США) 25 мая, Осло (Норвегия) 30 мая, Стокгольм (Швеция) 2 июня, Париж (Франция) 7 июля, Монако 12 июля, Лондон (Великобритания) 20 июля, Лозанна (Швейцария) 22 августа, Хожув (Польша) 25 августа, Рим Италия 29 августа, Цюрих (Швейцария) 5 сентября, Брюссель (Бельгия) Финал 13 и 14 сентября
XXXIII Олимпийские игры Город Париж, Франция, 2 августа - 11 августа 2024 год, 33-е по счёту летние Олимпийские игры.
Чемпионат мира U20 Лима станет первым городом в Перу, где пройдет чемпионат мира по легкой атлетике. В 2024 году с 27 по 31 августа здесь пройдут соревнования среди юниоров U20.
6–е Азиатские игры в закрытых помещениях Паназиатские мультиспортивные мероприятия пройдут с 21 по 30 ноября 2024 года в столице Таиланда Бангкоке и провинции Чонбури
Чемпионат мира в закрытом помещении 21 - 23 марта, 2025 год, Нанкин (Китай)
Чемпионат Мира по легкой атлетике ХХ по счету Чемпионат Мира пройдет в 2025 году с 13 по 21 сентября в столице Японии Токио. Здесь в 1991 году проходил III Чемпионат мира, который запомнился соревнованиями в прыжках длину, где победил Майкл Пауэлл с мировым рекордом – 8,95, результат продолжает оставаться мировым рекордом по настоящее время.
Asian Youth Games
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
НАШИ ПАРТНЕРЫ:
Партнер 1
Партнер 2
Партнер 3
Партнер 4
Партнер 5